O nas

Początki koła sięgają 2008 roku i związane są z przedmiotem Systemy mikroprocesorowe, po zakończeniu którego powstała grupa studentów chcących kontynuować przygodę z mikroprocesorami. Szybko podjęto decyzję by nieoficjalne spotkania przekształcić w zorganizowaną strukturę. Dnia 2 lipca 2008 Studenckie Koło Naukowe "Spektrum" rozpoczęło swoją działalność przy zakładzie Komputerowych Systemów Sterowania na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Głównymi zadaniami koła jest realizacja nowych projektów związanych z przetwarzaniem sygnałów, systemami sterowania oraz wy-jazdy na szkolenia i seminaria, a także udział w wykładach pozwalających na poszerzanie naszej wiedzy. Na chwilę obecną organizacja liczy sobie 21 członków.

DZIAŁALNOŚĆ

Pilot

Bezprzewodowy System Głosowania

Bezprzewodowy System Głosowania jest kompleksowym rozwiązaniem automatyzującym proces głosowania . Pomysłodawcą projektu jest Dziekan wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, dr hab. inż. Zdzisław Duda. Bezprzewodowy System Głosowania odnajduje swoje zastosowanie podczas spotkań Rady Wydziału. Projekt w oparciu o technologię ZigBee.


Tower

Panel operatorski PC Panel

Projekt stworzony pod zestaw edukacyjny firmy Freescale. PC Panel pozwala przejąć kontrolę nad dowolną aplikacją która posiada interfejs graficzny i działa w systemie MS Windows. Dzięki wykorzystaniu funkcjonalności dotykowego wyświetlacza swoim działaniem przypomina przemysłowe panele operatorskie stosowane w automatyce.


Logo Freescale

The FreescaleCup

W tym roku uczestniczymy w międzynarodowym konkursie autonomicznych pojazdów typu linefollower. Politechnika Śląska jest jedną z dwóch uczelni w kraju, które będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, przy tym wszystkie zespoły zostały wystawione przez SKN "Spektrum".


Inne projekty

  • Automatyczna wytrawiarka do obwodów drukowanych
  • Układ liczników analogowych w zastosowaniu do symulatora samochodu rajdowego
  • Zdalnie sterowany mainpulator
  • Graficzny interfejs użytkownika dla procesora Renesas SH 7750R
  • Symulator modułu Destiny Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS
  • ZigBee - rejestrator temperatury
  • Kontroler MIDI dla organków-zabawki

Gdzie działamy?

SKN Spektrum działa przy Zakładzie Pomiarów i Systemów Sterowania Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

© 2011 SKN Spektrum